< Cofnij

4th Polish Zebrafish Society Meeting – nauka, współpraca i pasja w świecie badań nad Danio rerio

W dniach 13–14 lutego 2025 roku na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się czwarta edycja Polish Zebrafish Society Meeting – prestiżowego wydarzenia gromadzącego badaczy i pasjonatów wykorzystujących danio pręgowanego (Danio rerio) jako organizm modelowy w naukach biomedycznych.

Zaszczytną rolę w Komitecie Naukowym konferencji pełniły prof. dr hab. Edyta Szałek oraz dr hab. Agnieszka Karbownik z Katedry i Zakładu Farmacji Klinicznej i Biofarmacji, aktywnie angażując się zarówno w organizację, jak i merytoryczny przebieg spotkania.

Niezwykle istotnego wsparcia w realizacji tego wydarzenia udzielili również młodzi nauczyciele akademiccy oraz członkowie Studenckiego Koła Naukowego Farmacji Klinicznej, działającego przy Katedrze. Ich zaangażowanie, profesjonalizm i pasja znacząco przyczyniły się do sukcesu konferencji.

4th Polish Zebrafish Society Meeting stało się nie tylko platformą wymiany najnowszej wiedzy naukowej, ale także sprzyjało nawiązywaniu interdyscyplinarnych współprac w ramach Polskiego Towarzystwa Zebrafish, wzmacniając tym samym integrację społeczności badawczej skupionej wokół tego niezwykle wartościowego modelu eksperymentalnego, który już teraz jest eksploatowany przez naukowców naszej jednostki– zarówno w badaniach farmakodynamicznych, jak i farmakokinetycznych najnowszych, ukierunkowanych molekukarnie leków przeciwnowotworowych ogólnoświatowo wykorzystywanych w innowacyjnej chemioterapii celowanej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. dr hab. Edyta Szałek wręcza list z podziękowaniami prof. Ricie Fior (https://www.researchgate.net/profile/Rita-Fior), głównej badaczce Centrum Champalimaud for the Unknown przy Fundacji Champalimaud w Lizbonie, w uznaniu jej wkładu jako głównej prelegentki konferencji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawiciele Polish Zebrafish Society, członkowie komitetu organizacyjnego oraz komitetu naukowego z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – wspólnie na rzecz nauki i innowacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Młode wsparcie, wielka pasja – doktoranci, studenci, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Farmacji Klinicznej, którzy swoją energią i zaangażowaniem wspierali organizację wydarzenia, wraz z Kierownikiem Katedry – prof. dr hab. Edytą Szałek oraz dr hab. Agnieszką Karbownik.