Szanowni Studenci, członkowie społeczności akademickiej
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wykład w ramach SKN Farmacji Klinicznej "Terapia CAR-T jako nowoczesna terapia w leczeniu chorób hematologicznych", który wygłosi Pani Profesor Anna Bogacz.
Wykład odbędzie się 20 marca (środa) o godzinie 18 za pośrednictwem platformy MS Teams - link do spotkania: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NWVjZTBjZmUtOWNlOS00YTAwLWIyY2YtNmZkODg1NDI3YjZm%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22ee0e923b-5730-4331-a9ea-ac4acb2cd86d%22%2c%22Oid%22%3a%22eccaa18c-b3fd-419d-b287-49c0f1948c03%22%7d
Prof. dr hab. n. med. Anna Bogacz
Biotechnolog, analityk medyczny ze specjalizacją z laboratoryjnej genetyki medycznej. W 2010 r. dyplom doktora nauk farmaceutycznych, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, w 2017 r. dylom doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie biologii medycznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny, 2022 r. tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.
Obecnie kierownik Pracowni Medycyny Personalizowanej i Terapii Komórkowej w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Do kwietnia 2023 r. p.o. kierownika w Zakładzie Farmakologii i Fitochemii, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu. Od 2015 r. do 2021 r. główny specjalista ds. genetyki w Laboratorium Zgodności Tkankowej HLA z Pracownią Genetyczną, RCKiK w Poznaniu.
Współautor licznych prac naukowych z zakresu farmakogenetyki w transplantacji nerek, podłoża molekularnego osteoporozy, raka jajnika, nadciśnienia indukowanego ciążą. Recenzent prac habilitacyjnych i doktorskich, promotor przewodów doktorskich.
Udział w realizacji 21 projektów badawczych finansowanych przez MNiSW, NCN i NCBiR. Obecnie udział w dwóch projektach konsorcyjnych finansowanych przez Agencję Badań Medycznych dotyczących zastosowania terapii CAR-T u dorosłych z agresywnymi chłoniakami i ostrą białaczką limfoblastyczną oraz zastosowania specyficznych limfocytów przeciwwirusowych (VST) w leczeniu opornych zakażeń po allogenicznym przeszczepieniu hematopoetycznych komórek macierzystych realizowanych we współpracy z Klinikami Hematologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w ramach niekomercyjnych badań klinicznych.
Obecnie w Pracowni Medycyny Personalizowanej i Terapii Komórkowej w RCKiK w Poznaniu uczestniczę w wytwarzaniu preparatów CAR-T (terapia genowa) i VST (terapia komórkowa) zgodnie z zasadami GMP.