I MIEJSCE W FORUM MŁODYCH NAUKOWCÓW DLA PANA MGR. FARM. FILIPA OTTO

I MIEJSCE W FORUM MŁODYCH NAUKOWCÓW DLA PANA MAGISTRA FARMACJI FILIPA OTTO

W dniach 29 oraz 30 września 2022 r. w związku z uroczystym otwarciem Collegium Pharmaceuticum – nowej siedziby Wydziału Farmaceutycznego, na naszym Uniwersytecie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „NEW TRENDS in Polish and global pharmacy: Science, business, and modern education”.

Z niesamowitą radością informujemy, że 30 września mgr farm. Filip Otto zajął 1. miejsce spośród 113 zaprezentowanych plakatów w sesji FORUM MŁODYCH NAUKOWCÓW za prezentację wyników badania naukowego „Drug-drug interactions analysis by medication reviews in patients after gastrectomy”, przeprowadzonego w Katedrze i Zakładzie Farmacji Klinicznej i Biofarmacji UMP z pomocą Kliniki Chirurgii Onkologicznej GUMed – pod kierownictwem pani dr hab. n. farm. Agnieszki Karbownik oraz Pani prof. UM dr hab. n. farm. Edyty Szałek. Tym samym, Pan mgr Filip Otto zdobył uznanie społeczności akademickiej Wydziału Farmaceutycznego wskazując na farmakodynamiczne i farmakokinetyczne problemy lekowe podczas przebiegu farmakoterapii, które dotyczą pacjentów poddawanych hospitalizacji.

Serdecznie gratulujemy i jednocześnie życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju w ścieżce naukowej w dziedzinie farmacji klinicznej!