I Sympozjum Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej - reprezentacja ze strony SKN Farmacji Klinicznej

W dniach 28 oraz 29 września 2023 r. odbyło się I Sympozjum Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej. Tematem przewodnim konferencji były "Usługi farmacji klinicznej - nowa jakość w ochronie zdrowia".

Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach i warsztatach, podczas których dyskutowano o miejscu farmaceutów w polskim systemie zdrowia oraz jak ta grupa zawodowa może przyczynić się do bardziej kompleksowej opieki nad pacjentem.

Zaproszeni goście przedstawili dobre praktyki współpracy między przedstawicielami zawodów medycznych.

Odbyła się również sesja posterowa, w której wziął udział jeden ze studentów Koła Naukowego Farmacji Klinicznej - Damian Szklanny. Zaprezentował on pracę pt. "Monitorowanie glikemii w trakcie terapii olaparybem u pacjentek z rakiem jajnika".

Praca została wykonana pod opieką prof. dr hab. Edyta Szałek oraz dr Joanny Stanisławiak-Rudowicz we współpracy z Oddziałem Ginekologii Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu.