„Przewlekłe zapalenie trzustki - aktualny stan wiedzy” - relacja z wykładu

Studenckie Koło Naukowe Farmacji Klinicznej zoorganizowało 9.03.2019 r. wykład otwarty pt.: „Przewlekłe zapalenie trzustki - aktualny stan wiedzy”. Zaproszoną prelegentką była pani lek. med. Magdalena Siepsiak-Połom z Katedry i Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie rozpoczęła opiekun SKN Farmacji Klinicznej - pani dr hab. n. farm. Edyta Szałek. Słowem wstępu opowiedziała o projektach naukowych prowadzonych na temat zmian farmakokinetyki u pacjentów z przewlekłym zapaleniem trzustki i oddała głos przewodniczącemu SKN Farmacji Klinicznej, który przedstawił informacje uzyskane na konferencji naukowej pt.: "Farmaceuta na oddziale szpitalnym: optymalizacja opieki nad pacjentem", jaka miała miejsce we Wrocławiu 7-8.03.2019 roku. Następnie głos zabrała pani lek. med. Magdalena Siepsiak-Połom, która zaprezentowała zagadnienia związane z przewlekłym zapaleniem trzustki, włączając: epidemiologię, fizjologię, etiologię, patofizjologię, objawy, przebieg, rozpoznanie oraz leczenie choroby. Na koniec wykładu członkowie koła wraz z opiekunem i zaproszonym gościem uwiecznili wydarzenie pamiątkową fotografią.